Átláthatóvá tett sokaság – régészeti látványraktár, Miskolc
Új kiállítóhelyet avatott a miskolci Herman Ottó Múzeum: régészeti látványraktári termet alakítottak ki. Ezért tervezői munkánk vezető gondolata most az volt, hogyan tudunk minél többet megmutatni úgy, hogy az érdeklődők ne vesszenek el a tárgyak és információk rengetegében.
Édes évek Szerencsen
Száz éve létezik a szerencsi csoki: 1923-ban kezdte el készíteni finomságait a gyár. Hogy a csokoládégyártás milyen jelentős, sőt gyökeres változásokon ment keresztül ez idő alatt, az kiderül az Édes évek címmel a Zempléni Múzeumban megnyílt kiállításból. A centenáriumi kiállításban a mi feladatunk volt, hogy a 100 évet idő „csokifalatok" étvágygerjesztő formában kerüljenek két teremnyi terítékre virtuálisan és a maguk valójában.
Vendégségben Herman Ottónál, Miskolc-Lillafüred
Herman Ottó, az utolsó polihisztorként is emlegetett magyar tudós egykori lillafüredi nyaralója, ma emlékháza megújult kiállítással vár vendégségbe minden kirándulót és gyermekcsoportot. Ez a címe is a kiállításnak: Vendégségben Herman Ottónál. A látogató a tudós otthonát idéző hangulatú terekben ismerheti meg Hámor iránti elkötelezettségét, politikai és tudományos munkásságát, és ami a legnagyobb újdonság: házasságát és feleségét. Ugyanakkor mindenki a pókos-madaras kvízmonitornál ragad le. Vajon miért?
Győri tárlatok
A Győri Egyházmegye szívében, a Káptalandombon három új tárlat is született. A kincstár a régi szemináriumból átköltözött a Nagyboldogasszony-székesegyházba. A régi szeminárium muzeális könyvtára továbbra is a különleges kódexek, könyvek, iratok bemutatóhelye. A Káptalan 11–13. szám alatti kanonoki házban pedig többek között a két, messze földön is tisztelt győri ereklye, a Szent László-herma és a Könnyező Szűzanya-kegykép történetét, tiszteletét mutatják be.
Katolikus Konventház Egyházművészeti Gyűjtemény, Sopron
Az országban egyedülálló intézmény, a soproni Katolikus Konvent 1625-ben, a katolikus hívek érdekeinek védelmére szerveződött. Barokk székházában ma egyházművészeti gyűjtemény látható, ami szintén a barokk sokszínű világát és pompáját mutatja be. A liturgikus öltözetek és ötvöstárgyak közül a legrégebbiek a Szent Mihály-templom 16. századi kelyhei és pacificaléja, amik igazi különlegességnek számítanak.
Wohlmuth Ferenc emlékére, Császár
Wohlmuth Ferencet, Császár község plébánosát 1919-ben végezte ki a kommunista rögtönítélő bíróság. Tárgyi emlék alig maradt tőle, emlékét azonban megőrizték a hívek. A Komárom-Esztergom megyei településen a Győri Egyházmegye projektje keretében jött létre a Wohlmuth Ferenc Látogatóközpont, és azon belül a kiállítás, ami Wohlmuth Ferenc életútja mellett a kommunizmus más papi áldozatainak is emléket állít.
Plébániaház Kiállítótér, Horvátzsidány
Horvátzsidány a vasi horvát falvak egyike, Kőszegtől 7 km-re fekszik. Lakosságának nagy része római katolikus. A horvát közösség megtartásában jelentős szerepe volt a katolikus hitnek. Dumovits István 1978 óta plébános a településen, közösségszervező munkájának erejét és eredményét számos egyházi, állami és civil elismerés is mutatja. Főként egyházi és néprajzi tárgyakat, egyházi dokumentumokat tartalmazó gyűjteményének darabjaira épül a település történetét, a hit megtartó, közösségszervező erejét feldolgozó kiállítás.
Ízelítő a matyó kultúrából, Mezőkövesd
A Hadas Mezőkövesdnek az a része, ahol nemcsak régi házak maradtak meg, de az ősi településforma is. Itt működik számos kézműves műhely, a terület bejáratánál fekvő Táncpajta pedig látogatóközponttá alakult. Itt alakítottuk ki azt a kiállítást, ami betekintést enged a gazdag matyó kultúrába. Az interaktív, játékos elemekben gazdag anyag célja az alapismeretek élményszerű átadása – és az érdeklődés felkeltése Mezőkövesd más kulturális attrakciói iránt.
Fények és hírességek, Mátészalka
Tony Curtis, a hollywoodi filmsztár édesapja Mátészalkán látta meg a napvilágot. Nem messze attól a háztól, ahol az országban először gyulladt fel a villanyvilágítás. Így lett a látszólag távol álló két téma egymás szomszédja az új kiállítótérben, a Szalkai–Schwartz-házban, és ugyancsak a hely szelleme rendelte melléjük a harmadik témát, a babákat.
Múltkor Háza – Bodrogközi Múzeumporta, Cigánd
Ugyanilyen van nagyiéknál! – gyakran hallani ezt a cigándi Bodrogközi Múzeumporta új, 2021 júniusában megnyílt kiállításán. Mi is sokszor mondtuk ezt, amikor a kiállítást előkészítve a tárgyakat válogattuk, rendeztük. De a Múltkor Háza sokkal többről szól, mint tárgyakról. A magyar vidék, így szüleink, nagyszüleink életét alapjaiban felforgató évtizedekről: az 1945–68 közötti időszakról.
A vándorló bánya titkai, Bükkábrány
2021-ben Az Év Kiállítása lett ez a tárlat – ami számos más különlegességgel is bír. Magyarország legnagyobb kiterjedésű ásatásáról, a lignitbánya területéről kerültek elő a 8000 éves agyagfigurák, amelyek köré épül a jelenig eljutó tárlat, és amelyek fontos kérdések felvetésére késztették nemcsak a régészeket, de a helyieket is: honnan jöttetek, hová tűntetek, lehettek az őseink?
Az ÉV KÖNYVE DÍJAT KAPTUK (2019)
A miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár 2019-ben meghirdette az ÉV KÖNYVE versenyt.
Toronykilátó a Szent Bertalan-templomban
Gyöngyösi munkánk második részeként (a Kincstár után) készült el a Szent Bertalan-templom toronykilátója és a látogatóközpont Kávézója. A mi feladatunk volt a toronyattrakció tervezése és kivitelezése kulcsátadásig. Ide értve a teljes kiállítási arculat, az attrakciós elemek, a nyomdai kiadványok és az országos reklámkampány tervezését és kivitelezését. A kávézó belső dizájnjának tervezése és kivitelezése mellett a mi munkánk a kültéri információs terminálok és tartalmuk kivitelezése is.
AVENTICS, Eger 2018.
Régi – kedves – ügyfelünk az egri Aventics.
Egy céges gazdasági tranzakció kapcsán vált szükségessé a teljes gyár arculatváltása. Az új (Emerson) logó és arculat méltó és domináns megjelenítése volt a feladatunk a vállalat belső tereiben.